Návod na montáž

Balenie obsahuje:

Balenie obsahuje1 = držiak + lištu + tyč + 2 záslepky na tyč + 4 šróby + 4hmoždinky +4 podložky

warning Balenie Nástenný držiak s papierom automaticky obsahuje aj 50 metrovú papierovú rolu. Ak ste si vybrali variantu Nástenný držiak, papier nie je súčasťou balenia, ale máte možnosť si ho priobjednať v kategórií Papierové role

warning Pribalené šróby, hmoždinky a podložky su určené na montáž do betónovej steny. Pre iné povrchy zvoľte primeraný spojovací materiál a využite viac otvorov vo veľrybe na uchytenie.


Čo sa ešte zíde?

Co sa este zide = vodováha + ceruzka + šroubovák + vŕtačka


 Ako na to?

1. naznačte na stene 4 body podľa nákresu. Rozpätie medzi dierami po horizontálnej osi musí byť presne 65 centimetrov. (Najjednoduchšie je priložiť veľrybu na stenu v želanej výške, overiť za pomoci vodováhy, či je vodorovne a urobiť cez pripravené diery značky na stene.) Rozpätie medzi dierami po vertikálnej osi by malo byť aspoň 40 centimetrov. Je to vzdialenosť medzi držiakom a lištou, ktorá bude fixovať papier na stene. Čím väčšia vzdialenosť bude, tým bude viac miesta na kreslenie. Vyvŕtajte diery a zasuňte do nich priložené hmoždinky:

Rada na montáž lišty: ak umiestnite najskôr veľrybu a založíte do nej papier, stačí papier odvinúť a po jeho línii sa bude montovať lišta.

Ako na to1

Držiak má predpripravených viac dier, pre prípad, žeby ste chceli držiak upevniť na viacerých miestach.

2. za pomoci priložených šrób a podložiek upevnite držiak a lištu na stenu:

Ako na to2

3. vložte papier tak, aby sa odvíjal po stene, pridŕžajte ho ľavou rukou a potom zasuňte tyč pravou rukou krížom cez otvor v oku veľryby, papier a protiľahlý otvor oka:

Ako na to3

4. na obe strany tyče založte priložené záslepky, ktoré zaistia, aby ostala tyč na svojom mieste:

Ako na to4

warning Keď budete meniť papier, stačí zložiť záslepku z jednej strany tyče. Vysuňte tyč, tak by bolo možné vybrať papier, zasuňte nový papier a vráťte tyč na svoje miesto. Koniec tyče zaistite záslepkou!!

5. založte papier za lištu. Pre ľahšie vkladanie papiera, sa dá lišta, aj po upevnení na stenu, trochu odchýliť:

Hotovooooo, takto musí vyzerať výsledok:

Ako na to5

warning Lišta má dve funkcie, prvou je fixovať papier na stene, nápomocná je ale aj ak chcete pokreslený papier odtrhnúť. Chyťte papier po stranách oboma rukami a odrolujte želaný kus, následne nadbytočný papier odtrhnite popri lište.

Ak máte otázky, návrhy a nápady, určite nám napíšte e-mail.

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.